درباره ما

سلام؛
سلام نام خداست
و سلام علیکم یعنی خدا باشماست!

مجموعه‏ ی کنونی «متن»، که تجربیاتی جسته و گریخته در حوزه کتابخوانی و عرضه کتاب داشت، از مهرماه سال 90 با همکاری چند تن از فعالان حوزه کتاب مجموعه ای را با هدف عرضه ی «کتاب هایی که کمتر دیده می شوند» را پایه گذاری کرد و در گام نخست کتابفروشی «کتابستان» را راه اندازی کرد. در ابتدا بیشتر «رمان و داستان» جبهه انقلاب اسلامی را به ویترین خود آورد، و با گذشت زمان و نیاز مخاطب به حوزه های دیگر ورود پیدا کرد تا نیازهای ایشان را با «کتاب های خوب» پاسخ دهد. به گونه ای به یک منبع غنی برای اهل مطالعه در حوزه های مختلف بدل شد. دفاع مقدس، شعر و رمان، اندیشه و تاریخ، دین و اعتقادات و اخلاق و ... با چیزی حدود 7 هزار عنوان کتاب در کتابفروشی متروی ایستگاه شهدا!

از زمستان همان سال هم پایگاه مجازی آن گروه آغاز به کار کرد و پله پله پیشرفت کرد و پوست انداخت تا به اینجا رسید. اینکه چرا «متن» از آن گروه جدا شد و تصمیم گرفت فعالیت خود را به طور مستقل ادامه دهد قصه پرغصه ای دارد که گفتنش چیزی بر کسی نمی افزاید، و ندانستنش نقصی بر کسی وارد نمی کند.

القصه، گروه «متن» عده ای جوان اهل کتاب هستند که معتقد به فعالیت جدی و تخصصی در حوزه کتاب و کتابخوانی در جبهه اسلام و انقلاب می باشند و تجربیاتی در عرضه و تولید محتوا در حوزه کتاب دارند.

موسسه تخصصی کتاب «متن» با فعالیت در سه بخش زیر قصد فعالیت فراگیر در حوزه کتاب را دارد:
1. تربیت و آموزش:
در حوزه داستان نویسی و نقد متناسب با اهداف مجموعه
2. معرفی، تبلیغ و ترویج: معرفی کتاب های مفید و تبلیغ آنها و ترویج فرهنگ مطالعه
3. عرضه و تولید: تکمیل و بازسازی چرخه تولید تا توزیع کتاب های خوب در همه سطوح


گروه «متن» همچون گذشته بدون وابستگی به هیچ نهاد دولتی و خصوصی به طور کاملاً مستقل اداره می شود و تا کنون نیز از هیچ نهاد دولتی و خصوصی کمکی دریافت نکرده است. صرفاً «خیرین کتاب‏دوست» که کار این گروه را پسندیده اند به فراخور حال خود و در حد توان به آن کمک معنوی و مادی کرده اند.

گروه «متن» به زودی با عنایات حضرت حق فروشگاه های خود را در تهران و دیگر شهرها راه اندازی خواهد کرد. ما علاقه مند به توسعه شبکه توزیع و عرضه خود در کشور هستیم. این توسعه کمی و کیفی نیازمند نیروی انسانی علاقه مند، پردغدغه و معتقد به مبانی گروه «متن» می باشد. اگر علاقه مند به همکاری در هر زمینه ای هستید می توانید با ما تماس بگیرید.

9124715626
matnbook@gmail.com