۱۵ فروردین ۱۳۹۴
اخبار «دخترانه» موسوی خواندنی شد

«دخترانه» موسوی خواندنی شد

به گزارش «خبرگزاری کتاب متن» به نقل از «فارس»: کتاب «دخترانه» اثر سمیه سادات لوح موسوی که مجموعه مقالات و یادداشت‌های وی پیرامون دختران است از سوی نشر آرما روانه بازار کتاب شد.

این کتاب که دارای مخاطب خاص بوده و برای دختران نوشته شده است. با توجه به اینکه موسوی مشاور است «دخترانه» در حقیقت حاصل تجربه‌هایش است که در قالب یادداشت و مقاله در این کتاب آنها را منتشر کرده است.

«دخترانه» شامل 29 یادداشت و مقاله با عناوینی چون «به زنجیر کشیدن قلب‌ها عمومی شده است»، «تو دختری»، «دشت پر حادثه بلوغ»، «آهسته حمل شود، شکستنی»، «او که یادش شیرین است»، «روزهای مبادایی که هنوز نیامده‌اند»، «چشم‌ها عقل را کور می‌کنند» و ... است که در 104 صفحه با قطع رقعی روانه بازار کتاب شده است.

نویسنده در معرفی کتاب خود می‌گوید:
«مهم نیست چقدر واژه و اصطلاح مشترک داشته باشیم. مهم‌تر از واژه مشترک برای من و تو، قلب مشترکی است که اگر بین گفت‌وگوهایمان دیواری بسازند تا ارتباط کلامی نداشته باشیم. برای قطع کردن ارتباط قلب‌هایمان، ناتوان بمانند. من قلب مهربانم را برای تو هدیه می‌آورم. همراه با گوش شنوایی که منتظر حرف‌های توست و نگاهی که نگران آینده توست و زبانی که گویاترین نکته‌ها. شیواترین حرف‌ها را بازگو کند تا دست در دست هم، قدم به قدم پیش برویم و ناهمواری‌های این دوران را شادتر و موفق‌تر پشت سربگذاریم. شاید بهتر باشد درباره این دوران سرشار از تردید و اضطراب، بیشتر صحبت کنیم. شاید بخواهی از زبان خواهرت، تفسیر توفان احساسات را بشنوی یا مایل باشی از احساس فاصله بگیریم و از فناوری و آینده حرف بزنیم. گرچه می‌دانم گاهی شکست خورده‌ای و تکیه‌گاه سست و بی‌پایه‌ات فروریخته است. تا آنجا که نمی‌توانی به هیچ دلی اطمینان کنی و دست خواهری را به گرمی بفشاری. ترجیح می‌دهی حرف‌ها را در دل اسیر نگه داری و رازها را در سینه محبوس کنی و در انتظار کلامی صادق و حرفی مهربان و صمیمی به سر ببری.
اما  حالا، من روبه رویت نشسته‌ام و با دنیایی اشتیاق، از روزگار و دنیای اشتیاق، از روزگار و دنیای تو حرف می‌زنم.
مسئله‌ای را مطرح می‌کنم و تو می‌خندی. گاهی موضوعی را پیش می‌کشم، تو پاهایت را جا به جا می‌کنی و خودت را عقب می‌کشی و ابروانت را به هم گره می‌زنی و من می‌مانم: از کجا بگویم که بیشتر حرف دلت را زده باشم؟ ...»

کتاب «دخترانه» اثر سمیه سادات لوح موسوی در آخرین روزهای سال 93 روانه بازار کتاب شده و با قیمت 5500 تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.


مطالب مرتبط


نظر شما چیست؟

برای نمایش عکس از gravatar یا دریافت پاسخ از مدیر. ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.

نظرات

نتیجه ای یافت نشد.