۱۵ فروردین ۱۳۹۴
کتاب های اضافی جشنواره کتاب های اضافی

جشنواره کتاب های اضافی

ما خواندیم دیگران هم بخوانند!
درباره جشنواره کتاب های اضافی
اشاره: این جشنواره طی دوسال پیاپی(91 و 92) برگزار شد. در سال 93 به دلیل ناهماهنگی های به وجود آمده و آماده نبودن مکانی برای جمع آوری و پالایش کتاب ها سومین دوره این جشنواره برگزار نشد. این هم از مضرات نداشتن فروشگاهی مستقل است. ان شاءالله به زودی(شاید تابستان94) این جشنواره را دوباره راه انداختیم و اصلاً شاید دایمی اش کردیم!
جشنواره کتاب های اضافی چیست؟
بسیاری از ما کتاب هایی داریم که در خانه و یا کتابخانه مان خاک می خورند! بعضی هایشان را خوانده ایم و بعضی دیگر هم نخواهیم خواند.  کتاب هایی که شاید دیگر احتیاجی به مطالعه آنها نداریم و یا با آمدن کتاب های تازه تر جایی برای نگه داریشان نداریم، یا مثلاً از کتابی دوجلد یا حتی بیشتر داشته باشیم، از جایی هدیه گرفته ایم یا کتاب مشترکی بوده است بین کتابخانه ما و همسرمان!

هدف «جشنواره کتاب های اضافی» -که سه ساله هم شده است، جمع کردن این کتاب ها و رساندن به کتابخانه هاست. البته نه همین کتابخانه محله خودمان، رساندن به کتابخانه ای چند صد کیلومتر دورتر، جنوب شرق کشور، روستاهای نهبندان! یا اصلاً بنای کتابخانه ای جدید!
اگر دوست دارید شما هم در ساخت و تجهیز کتابخانه های روستایی شریک شوید، کتاب هایتان را به ما تحویل دهید.
کتاب داستان و رمان، تاریخ، کودک، کتاب درسی و کنکور و هرکتابی که به درد یک کتابخانه روستایی می خورد را می توانید به ما برسانید!
فقط این نکته را توجه کنید که کتاب هایی که به ما می رسانید از حیث موضوع و شرایط ظاهری قابلیت استفاده را داشته باشند!
مثلاً کتاب حجاب شهید مطهری چاپ 1360 که در آستانه تجزیه کامل قرار گرفته است به درد ما نمی خورد، یا کتاب کنکور سال 80، هر چقدر هم که نو باشد به درد هیچ ابوالبشری نمی خورد! لذا عاجزانه خواهشمندیم کتاب های اهدایی را قبل از تحویل خودتان پالایش کنید!

کمک نقدی و خرید کتاب نو!
اگر چنین کتاب هایی ندارید و یا دلتان نمی آید از کتاب هایتان دل بکنید، خب می توانید به صورت نقدی در این کار نیک شریک شوید و یا کتاب نو بخرید و اهدا کنید!

چه کسانی و چگونه می توانند شرکت کنند؟!
همه ما می توانیم در این جشنواره شرکت کنیم، و ما شما را دعوت می کنیم که به اندازه یک قطره هم که شده به این حرکت کمک کنید!
«موسسه کتاب متن» به عنوان مجری این طرح از اهالی قلم و کتاب، مخصوصاً نویسنده ها و انتشاراتی ها دعوت می کند در حد توان شان در این طرح مشارکت کنند، لااقل دیگران را تشویق و ترغیب کنند که در این جشنواره شرکت کنند!

مشارکت در اجرای این جشنواره
اگر از این طرح خوش تان آمده و می خواهید در اجرای این طرح هم شریک باشید، می توانید بانی خیر و نماینده ما بشوید و کتاب های هم کلاسی هایتان در دانشگاه یا مدرسه تان را جمع آوری کنید و به ما برسانید! همین کار را در محیط خانواده محل کار و ... هم می توانید انجام دهید. یا لااقل این طرح را به اطلاع دیگران برسانید.
اگر یک کتابفروشی در شهرستان دارید می توانید با یک گروه جهادی در شهرتان ارتباط بگیرید و با هم این طرح را اجرا کنید.


مطالب مرتبط


نظر شما چیست؟

برای نمایش عکس از gravatar یا دریافت پاسخ از مدیر. ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.

نظرات


۹۵/۰۷/۰۷ ۱۷:۴۵
علی

سلام علیکم، طرح تان بسیار عالی هست البته اگه حقیقتاً انجام دهید!!! و در ضمن اگه موضاعاتی که در حال حاضر بیشتر مورد نیاز هست را بفرمایید بهتر هست، اصلاً کتاب را کجا باید تحویل داد؟ کمک نقدی به چه صورته؟! جسارتاً از کجا باید مطمئن شد کتاب تحویل داده به شما و یا همان پول نقد برای خرید کتاب برای این امر صرف شده؟؟؟ ممنون می شوم پاسخ دهید، موفق باشیذ. التماس دعا