۱۸ فروردین ۱۳۹۴
اخبار کتاب جدید نصرالله قادری

کتاب جدید نصرالله قادری

به گزارش «خبرگزاری کتاب متن» به نقل از «مهر»: نصرالله قادری نویسنده و نمایشنامه نویس در گفتگو با خبرنگار مهر از تالیف اثر تازه‌ای با عنوان «شهد شوکران» خبر داد و گفت: این کتاب شامل روایت هایی کوتاه از زندگی امامان صادق(ع)، موسی کاظم(ع) و رضا(ع) است که وجه مشترک همه آنها عجیب و به ظاهر غیر قابل باور بودن این روایت‌هاست.

وی ادامه داد: این داستان ها که همه آنها از منابع معتبر شیعی انتخاب شده‌اند داستان‌هایی هستند که همگی در دنیای واقعی به سختی قابل باور می نمایند و نوعی خاص از معجرات ائمه(ع) به شمار می روند.

قادری ادامه داد: در این کتاب من اصل واقعه و روایت را متون قدیمی استخراج کرده ام و داستان اتفاق افتادن آن را به زبان امروزی و به کمک تخیل داستانی خودم نوشته‌ام.

قادری در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا اصل روایت را باز نویسی نکرده و بر مبنای آن خود قصه‌ای نوشته است گفت: بازنویسی و بیان اصل این روایات تا به حال زیاد انجام شده و کتاب های متعددی در این زمینه وجود دارد اما بیان داستانی این معجزات و تاثیر بیان داستانی آن چیزی است که به نظرم کمتر به آن توجه شده است. این مساله وقتی بیشتر خودش را نشان می دهد که بدانیم می شود در داستان نویسی به کمک تخیل نویسنده فضایی مناسب برای بیان یک واقعیت خلق کرد.

قادری همچنین در مورد نام این کتاب نیز تصریح کرد: نکته قابل توجه در انتخاب سه امام حاضر در این کتاب این بود که همگی آنها به واسطه خوراندن زهر به شهادت رسیدند و عنوان «شهد شوکران» نیز بر همین اساس انتخاب شد.

یادآوری می شود کتاب شهد شوکران از سوی انتشارات کتاب نیستان در دست انتشار قرار گرفته است.


مطالب مرتبط


نظر شما چیست؟

برای نمایش عکس از gravatar یا دریافت پاسخ از مدیر. ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.

نظرات

نتیجه ای یافت نشد.