۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
اخبار «برزخ عاشقانه دختر داعشی» در اولین رمان داعش‌محور

«برزخ عاشقانه دختر داعشی» در اولین رمان داعش‌محور

به گزارش «خبرگزاری کتاب متن» به نقل از «فارس»: رمان «پسران دوزخ فرزندان قابیل» نوشته مجید پورولی کلشتری عنوان رمانی است که تصویری صحیح از داعش را نشان داده از سوی انتشارات «عماد فردا» در نمایشگاه کتاب به مخاطبان عرضه خواهد شد.

کتاب «پسران دوزخ فرزندان قابیل» از جمله معدود آثاری است که به نقد و بازشناسی مبانی اعتقادی و اصول ذهنی گروه‌های موسوم به تکفیری، علی الخصوص گروهک داعش پرداخته است. این کتاب که در قالب رمان به رشته تحریر در آمده، سعی کرده است با حفظ و رعایت قاعده‌های نگارش رمان، مخاطب را همراه با خود به آستانه شناخت ببرد و  با ارائه مستندات تاریخی و دینی، اعتماد وی را جلب نموده و عمق نگاهش را نسبت به مسائل اینچنین افزایش دهد.
رمان مستند «پسران دوزخ فرزندان قابیل» سعی دارد ابعاد کمتر دیده شده از زندگی و تفکر قابیلیان را نمایش دهد و مخاطب را تا انتهای داستان همراه کند تا برسد.

در بخشی از این رمان آمده است:
« ...«کُشتن» یک شناسنامۀ جدید است؛ یک برگِ هویّت تازه. پیش از آنکه کسی را از روی زمین محو کنی، یک آدم معمولی و متداول هستی میان آن میلیارد آدمی که دستشان به خون کسی آغشته نیست. آدم‌هایی که شاید بزرگ‌ترین جرم زندگی‌شان لگد‌کردن مورچه‌ها و سنگ‌زدن به گربه‌ها و شکار غیر‌قانونی پرندگان و تصادفات غیر‌ارادی است. اما وقتی این اتفاق غریب را تجربه کنی، آن وقت دیگر آن آدم سابق نیستی....

هنوز تا اولین قتلی که قرار است مرتکب شوم چند ساعتی باقی مانده است. خبرش خیلی کوتاه و گویا بود.

...قرار است او را اعدامش کنیم.

و حالا او اینجاست. درست برابر چشم‌های من؛ در این کیسۀ رنگ‌باختۀ کنفی. کیسه‌ای که خالد درش را با طنابی سیاه بسته است و انداخته گوشۀ اتاقک. می‌توانم چَشم‌هایم را ببندم و تصوّر کنم او را... زنی میانه‌سال با پاهایی بسته و دهانی چَسب‌خورده و مچاله. زنی که وحشت تمام زندگی‌اش را فرا گرفته، زیرا می‌داند تا چند ساعت دیگر سرش با چاقو از بدنش جدا خواهد شد و خانواده‌اش می‌توانند فیلم سر بریدنش را از بیشتر شبکه‌های اجتماعی تماشا کنند!...»

رمان «پسران دوزخ فرزندان قابیل» نوشته مجید پورولی کلشتری اولین رمان داعش محور است که انتشارات عماد فردا آن را در 136 صفحه با قیمت 11 هزار تومان منتشر کرده است.


مطالب مرتبط


نظر شما چیست؟

برای نمایش عکس از gravatar یا دریافت پاسخ از مدیر. ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.

نظرات

نتیجه ای یافت نشد.