۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
اخبار نمایشگاه کتاب را ببینید و تک نگاری کنید

نمایشگاه کتاب را ببینید و تک نگاری کنید

به گزارش «خبرگزاری کتاب متن» به نقل از «فارس»: روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، همزمان با آغاز نمایشگاه کتاب، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان مسابقه تک نگاری از بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با عنوان «ریزنگاه به نمایشگاه» برگزار می کند. شرکت کنندگان در این مسابقه باید نگاه روایی و توصیفی خود را از نمایشگاه کتاب در قالب «تک نگاری» نوشته و تنظیم کرده و از طریق پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ارسال کنند.

 آثار شرکت کنندگان در مسابقه تک نگاری «ریزنگاه به نمایشگاه»، نمی تواند کمتر از 2 هزار کلمه باشد، شرکت کنندگان در این مسابقه تنها می توانند یک تک نگاری ارسال کنند؛ مهلت ارسال آثار و شرکت در مسابقه تک نگاری تا یازدهم خرداد ماه است.

 

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، برنده مسابقه را برای تک نگاری از واقعه مهم و سالانه نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت به این شهر اعزام خواهد کرد.
تک نگاری از جمله قالبهای مستندنگاری است که مبتنی بر نگاه ریزبینانه و جزئی به وقایع نوشته می شود. شهود و توصیف دقیق به همه جوانب یک پدیده در این نوع نوشته پراهمیت است. کتابهای اورازان، تات نشین های بلوک زهرا، خارک، در یتیم خلیج فارس از جلال آل احمد، و داستان سیستانِ رضا امیرخانی از نمونه های موفق تک نگاری محسوب می شوند.
گفتنی است این مسابقه با هدف مشارکت نویسندگان، شاعران، روزنامه نگاران و اهالی قلم و علاقه مندان نویسندگی توسط بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار می شود.


مطالب مرتبط


نظر شما چیست؟

برای نمایش عکس از gravatar یا دریافت پاسخ از مدیر. ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.

نظرات

نتیجه ای یافت نشد.