۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
اخبار پرفروش‌ترین رمان فرانسه در غرفه آرما

پرفروش‌ترین رمان فرانسه در غرفه آرما

به گزارش «خبرگزاری کتاب متن» به نقل از «فارس»: انتشارات «آرما» با بیش از 90 عنوان کتاب که 20 عنوان آن چاپ سال های 93 و 94 است در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران شرکت کرده است.

«خبرنگار بدون مرز» و «اعترافات» اثر حجت الاسلام محمدرضا زائری از جمله کتاب های چاپ اول این انتشارات است که برای اولین بار به نمایشگاه کتاب آمده است. «اینستالوژی» عنوان یکی دیگر از کتاب هایی است که این ناشر در بیست و هشتمین نمایشگاه با خود به این نمایشگاه آورده است. این کتاب را سیدمجید حسینی تألیف کرده است.

نویسنده در مقدمه کتاب آورده: «اعتراف می کنم کلمه اینستالوژی یک کلمه خودساخته است، هیچ منبع رسمی تأییدش نمی کند و هیچ قاعده زبان شناختی تولیدش نکرده؛ اما برای من در پس کلمه اینستالوژی 3 حس وجود دارد اولی، نوستالوژی زیرا این دو سه سال اخیر خاطرات ذهنی ام را ریخته ام درون اینستاگرام. دومی، ایدئولوژی، زیرا هر چه در این کتاب است، ایده های خام نسبت به اوضاع عادی زندگی هستند...».

«ادواردو» اثر بهزاد دانشگر رمانی است که براساس یک داستان واقعی نوشته شده. در معرفی این کتاب آمده خبرنگار بخش حوادث یکی از نشریات ایتالیایی درباره مرگ ادواردو که پولدارترین جوان ایتالیایی و پسر مالک باشگاه مشروح یوونتوس و کارخانه فیات است تحقیق می کند. وی در تحقیقاتش که دولت سعی دارد به گوش مردم برساند تردید پیدا می کند، در این مسیر ملاقاتش با گروهی مستندساز ایرانی به ایتالیا آمده اند تا درباره مرگ ادواردو تحقیق کنند اوضاع را پیچیده تر می کند.

«زخم داوود» عنوان رمانی است که نویسنده فلسطینی سوزان ابوالهوی آن را نوشته و تاکنون به 26 زبان در دنیا ترجمه شده را نشر آرما با ترجمه فاطمه هاشم نژاد به نمایشگاه آورده است. این رمان در سال 2009 پرفروش ترین رمان فرانسه شده است.

نویسنده این کتاب جنگ را تجربه کرده و موضوعات انسانی و اجتماعی را در لابه‌لای حوادث جنگ روایت می‌کند. این رمان زندگی چهار نسل از یک خانواده را برای خواننده روایت می‌کند و علاوه بر اینکه موضوع اصلی رمانش مقاومت مردم فلسطین است، اما از عشق و غرور و ایمان نیز سخن می‌گوید. کتاب «زخم داوود» در 400 صفحه به نگارش درآمده و در قطع رقعی با قیمت 15 هزار تومان منتشر شده است.

از دیگر آثار این ناشر می توان به «ر» اثر مریم برادران، «جایی که خیابان ها نام داشت»، «تو را معراجی بر نی» و... اشاره کرد.

یکی از اتفاقات ویژه ای که در غرفه این ناشر می افتد این است که به مخاطبانی که بالای 70 هزار تومان خرید کنند، یک عدد گلبوک و به افرادی که بالای 20 هزار تومان خرید داشته باشند یک سرخط هدیه داده می شود.


مطالب مرتبط


نظر شما چیست؟

برای نمایش عکس از gravatar یا دریافت پاسخ از مدیر. ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.

نظرات

نتیجه ای یافت نشد.