۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴
اخبار اقدام عجیب معاون فرهنگی ارشاد در برابر تخلف یک ناشر

اقدام عجیب معاون فرهنگی ارشاد در برابر تخلف یک ناشر

به گزارش «خبرگزاری کتاب متن» به نقل از «فارس»: در حالی غرفه انتشارات حیان با مدیریت مهدی خزعلی از فعالان فتنه در نمایشگاه کتاب به دستور مسئولان اجرایی نمایشگاه تعطیل و همگان بر تخلف وی اذعان دارند اما این شخص همچنان در محل غرفه‌اش حضور دارد و با جوسازی و فحاشی به سران ارشد نظام درصدد مظلوم‌نمایی و فشار علیه برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب است.

این اتفاقات در حالی پیش روی مسئولان نمایشگاه کتاب رخ می دهد که معاون فرهنگی وزیر ارشاد در اقدامی عجیب با گل و شیرینی به دفتر انتشارات حیان رفته و بابت تعطیل شدن غرفه وی عذرخواهی کرده است. وی حتی قول داده تمام خسارت‌های وی را از طرف وزارت ارشاد جبران کند.

این اتفاقات در حالی رخ می دهد که در دولت یازدهم جلسات سالن یاس که توسط مجمع ناشران انقلاب اسلامی برگزار می شد به نحوی عجیب و غیرمنتظره منتفی شد ولی مشاوران معاونت فرهنگی ترجیح دادند از ناشری عذرخواهی کنند که همه روزه در شبکه های معاند نظام به سمپاشی علیه مسئولان نظام می پردازد.

مهدی خزعلی در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگار فارس درباره حضور صالحی در دفتر کارش گفت: آقای صالحی با حضور در دفتر بنده از بابت اتفاقات افتاده عذرخواهی کرد و قول داد خسارت‌ها را ارشاد پرداخت کند. وی حتی بنده را با خودش به نمایشگاه بازگرداند و من از عصر امروز در غرفه انتشارات حیان حضور خواهم داشت.

سایت انتشارات حیان نیز با درج یادداشتی درباره این اقدام نوشته است:

برای اولین بار در ایران!
دیده بودیم مدیران و مسئولان ژاپنی، در برابر مردم تا کمر خم شوند و عذرخواهی کنند، یا حتی مدیران شرکتی که ورشکسته شده است دسته جمعی به رسم اعتذار هاراگیری نمایند، اما فرهنگ عذرخواهی در ایران وجود ندارد، هرگز مدیری عذرخواهی نمی کند!
این افتخار را برای اولین بار در دولت جمهوری اسلامی، دکتر صالحی - معاونت فرهنگی وزارت ارشاد - بنام خویش ثبت کرد.
وی امروز با دسته گل و شیرینی به دفتر انتشارات حیان رفته و بخاطر اشتباه سیستم نمایشگاه عذرخواهی کرد و از دکتر مهدی خزعلی خواست تا به اعتصاب غذایش پایان دهد و تضمین کرد که تمامی خسارات را جبران کنند.

معاون وزیر ارشاد گفت: با توجه به این که اشتباه از سیستم نمایشگاه بوده است، خسارات موسسه حیان را دین وزارت ارشاد دانسته و بدون فوت وقت تمام و کمال جبران می کنیم.
مهدی خزعلی نیز با تقدیر از این حرکت اخلاقی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با شیرینی که ایشان آورده بودند اعتصاب غذا را شکستند.
باز هم تجلی عقلانیت در دولت یازدهم را تبریک می گوییم
موسسه فرهنگی انتشاراتی حیان


مطالب مرتبط


نظر شما چیست؟

برای نمایش عکس از gravatar یا دریافت پاسخ از مدیر. ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.

نظرات

نتیجه ای یافت نشد.