۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
اخبار «مسیر» درست خواندن را یاد می‌دهد

«مسیر» درست خواندن را یاد می‌دهد

به گزارش «خبرگزاری کتاب متن» به نقل از «فارس»: آیین رونمایی از بسته مطالعاتی «مسیر 2» عصر امروز با حضور مرتضی آقاتهرانی و سیداحمد موسوی در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی برگزار شد.

مرتضی آقاتهرانی در این مراسم گفت: کتاب خواندن برای انسان امری نسبتاً دشوار است و باید تمرین کرد تا مطالعه در نهاد انسان قرار بگیرد. حدود 30 سال پیش من این موضوع را روی خودم تجربه کردم، وقتی کتابی مطالعه می‌کردم چند صفحه از آن را که می‌خواندم، آن را کنار می‌گذاشتم و علت این مسئله آن است که مسیر و سیر درست مطالعاتی نداریم.

وی افزود: اگر کسی مطالعه را درست انجام دهد، آنقدر به مطالعه علاقمند می‌شود که دیگر آن را رها نمی‌کند. سیر مطالعاتی کمک می‌کند که تندخوانی و صحیح‌خوانی را به نحو درست یاد بگیریم. علم یافتن و دانش‌آموزی را اگر خوب فرابگیریم، می‌توانیم هر پنج ساعت یک کتاب را تمام کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه مسیر، کار درست خواندن را یاد می‌دهد و این دوستان در مسیر درستی قرار گرفته‌اند.

در بخش دیگری از این مراسم، سیداحمد موسوی مدیرمسئول مؤسسه مسیر ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مؤسسه گفت: مجموعه «مسیر 1» را سال 91 منتشر و فلش‌کارت‌های مسیر را سال گذشته در نمایشگاه عرضه کردیم و به زودی نیز شبکه اجتماعی «مسیربوک» را مورد بهره‌برداری قرار خواهیم داد.

وی گفت: زمانی که «مسیر 1» را به محضر رهبر انقلاب فرستادیم، ایشان فرموده بودند که این بچه‌ها مسیر خوبی را شروع کردند.


مطالب مرتبط


نظر شما چیست؟

برای نمایش عکس از gravatar یا دریافت پاسخ از مدیر. ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.

نظرات

نتیجه ای یافت نشد.