موسسه کتاب متن-درخت به-حسام الدین مطهری-آرما

درخت به

نویسنده: حسام الدین مطهری

انتشارات: آرما

موضوع: هنر و ادبیات

موضوعات فرعی: رمان ایرانی داستان کوتاه رمان و داستان

سال چاپ: 1393

قیمت: 7500 تومان

خریـــــــد

درباره کتاب درخت به

مجموعه داستان کوتاه
مجموعه داستان «درخت به»، شامل 20 داستان نوشته شده بین سال های 86 تا 93 است.
داستان های این مجموعه درون مایه ای روانی و انسانی دارند و بیش از آن که مقهور تکنیک باشند، با عواطف و روابطِ سادهٔ یا پیچیدهٔ انسانی به پیش می روند. خانواده از جمله درون مایه هایی است که نویسنده در این اثر بیش تر به آن توجه داشته است. همین طور درگیری مذهبی و کشمکشِ میان مذهب و بی مذهبی از دیگر درون مایه های داستان های مجموعهٔ «درختِ به» است.

در معرفی کتاب خود می‌گوید: گواهی می‌دهم که در این کتاب هیچ پایانِ شگفت‌آوری غافلگیرتان نخواهد کرد. و قرار نیست جذبهٔ عاشقانه‌ای شورانگیز جان‌تان را به تکاپو بیاندازد. هر قدر هم بگذرد، زندگی باز غریب‌ترین بازی جهانِ هستی‌ست؛ حتی اگر میلیاردها نفر تاکنون بخشی از آن را تجربه کرده باشند. پس هنوز می‌توان از آن حرف زد. زندگی‌ای که گاه نسیمی عاشق‌پرور در آن می‌وزد و گاه مرگی نابهنگام گردِ غم بر سرِ بازیگرانش می‌نشاند. «درختِ به» روایتی از زندگی بخشی از مردم است؛ مردمی که درک‌شان کرده‌ام و با آن‌ها زیسته‌ام.

هر کتاب باید چیزی به مخاطبش ببخشد. «درختِ به» با بهایی اندک، تجربه‌هایی تقدیم‌تان می‌کند. با هر روایتِ ساده‌اش، با هر قصهٔ دور از پیچیدگی‌اش به لایه‌ای از هزارتوی در هم پیچیدهٔ زندگی سرک بکشید و جای آدم‌هایی بنشینید که دور از شما، هم‌زمان یا پیش از شما به بازی زندگی تن داده‌اند.

داستان‌ها چگالی زندگی را بیشتر می‌کنند. امیدوارم که داستان‌های درختِ به، این‌چنین باشند.


مطالب مرتبط


کتابهایی با همین طعم

متن-ناصر ارمنی-نیستان-رضا امیرخانی
noimage
متن-آنا هنوز هم می خندد-اکبر صحرایی-سوره مهر
متن بیست و سه