موسسه کتاب متن-هفت جن-امیدکوره چی-کتابستان معرفت

هفت جن

نویسنده: امید کوره چی

انتشارات: کتابستان معرفت

موضوع: هنر و ادبیات

موضوعات فرعی: رمان ایرانی فرق انحرافی و عرفان های نوظهور

سال چاپ: 1394

قیمت: 16500 تومان

خریـــــــد

درباره کتاب هفت جن

امتیازهای کتاب «میرانا»:
اول، اصول و چارچوب داستان است که بر مبنای آموزه های دینی و قرآنی-روایی ما استوار است، گرچه شاخ و برگ ماجرا برگرفته از تخیل نویسنده است. این استنادها در بخش پی‏نوشت های کتاب آمده است. شاید این کتاب اولین یا جزو معدود آثاری باشد که در این قالب پا به عرصه گذاشته است. در بازاری که کتاب‏هایی همچون هری پاتر، ارباب حلقه ها و ... جولان می‏ دهند چنین کتاب‏ هایی غنیمتند.

دومین و مهم ترین ویژگی کتاب نشان دادن راه تعبد و ایمان به جای متوسل شدن به راه‏های نامتعارف است، جایی که بازکننده گره کار و باطل کننده سحرها توکل و توسل به خدا بیان می شود. برتری «میرانا» و هنر نویسنده کتاب این بوده است که توانسته اساس داستان را  بر این مبانی استوار کند نه اینکه بخواهد هدفش را شعاری و تصنعی به خورد مخاطب بدهد. سیر تحول شخصیت اصلی داستان است که نهایتاً به این نتیجه می رسد و این از همه چیز شیرین‏ تر و لذت بخش‏‏ تر است.

شاید کتاب‏ های علمی و تحلیلی در نقد عرفان‏های نوظهور کم نباشند ولی اینکه این نتیجه بطور غیرمستقیم و در قالب داستانی به مخاطب منتقل شود مهم است که شاید میرانا از معدود نمونه‏ های این چنینی باشد.

 در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«من چه کسی هستم؟ اگر قرار باشد خودم را در سخن کسی پیدا کنم،‌ نظر نهاییل را از همه بیشتر قبول دارم، نهاییلی که دو سال قبل به من گفت: تو کابوس جن‌های بدبختی! نکنه یادت رفته؟ سکوت کردم، می‌خواستم از همه چیز فرار کنم که ...»


مطالب مرتبط


کتابهایی با همین طعم

متن-کلاه جادویی و مجسمه مسی-محمد حنیف-عصر داستان
متن-وقایع نگاری های یک زندیق-مصطفی جمشیدی-عصر داستان
noimage
جنبش های نوظهور معنوی - جلد دوم: نگرشی بر آراء و اندیشه های کریشنا مورتی