موسسه کتاب متن-روایتی از زندگی و زمانه حضرت آیت الله سید علی خامنه ای-جعفرشیرعلی نیا-انتشارات سایان

روایتی از زندگی و زمانه حضرت آیت الله سید علی خامنه ای

نویسنده: جعفر شیرعلی نیا

انتشارات: سایان

موضوع: اندیشه و فرهنگ

موضوعات فرعی: تاریخ معاصر زندگینامه سید علی خامنه ای دایرة المعارف

سال چاپ: 1394

قیمت: 140000 تومان

خریـــــــد

درباره کتاب روایتی از زندگی و زمانه حضرت آیت الله سید علی خامنه ای

1318 تاکنون
این کتاب روایتی از 75 سال زندگی رهبر معظم انقلاب است، روایتی از روزهای کودکی و مدرسه، روزهای مبارزه تا پیروزی انقلاب، از سال‌های پرمخاطره دهه شصت، دوران ریاست‌جمهوری و سال‌های جنگ، از 25 سال رهبری از دولت سازندگی تا دولت اصلاحات و پس از آن تا امروز. روایتی از حوادث داخلی، منطقه ا‌ی و بین‌المللی، آمیزه‌ای از سیاست، تاریخ، اجتماع و فرهنگ.

این کتاب دارای 1200 عکس کمتر دیده شده و منتشر نشده است، عکس‌هایی مستند که مکمل متن مفصل این کتاب بوده که در  بیش از هزار صفحه منتشر شده است.

این کتاب دارای 9 فصل است که از تولد رهبر معظم انقلاب در فروردین 1318 آغاز می‌‎شود و تا 75 سال پس از آن یعنی تا فروردین 1393 را روایت می‌کند.

فصل اول کتاب، روایت روزهای آغازین زندگی رهبر انقلاب است؛ روایت روزگار کودکی، مکتب، دبستان و ورود به حوزه علمیه تا قبل از هجرت به قم. فصل دوم از روزهای هجرت ایشان به قم و شرکت در مجالس درس علمای قم و امام خمینی(ره) است. فصل سوم با اولین بازداشت ایشان آغاز می‌شود تا دوران تبعید و بعد پیروزی انقلاب. فصل چهارم با روزهای پس از پیروزی آغاز می‌شود تا انفجار ششم تیر ماه 1360. فصل پنجم به دوران ریاست ‌جمهوری می‌پردازد؛ روزهایی که پس از انفجاری مهیب بخش زیادی از مسئولین انقلاب شهید شده بودند. آقای خامنه‌ای سومین رئیس ‌جمهور کشور و اولین رئیس جمهور روحانی شد.
فصل ششم آغاز دوران رهبری است و تا پایان دولت سازندگی در این فصل روایت می‌شود.  فصل هفتم با ریاست ‌جمهوری سید محمد خاتمی آغاز می‌شود.  فصل هشتم روایت دوران رهبری در دوره ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد است.
فصل نهم فصلی ‌است که با پیروزی حسن روحانی آغاز می‌شود. فصل پایانی کتاب با آغاز بهار 1393 و نام‌گذاری این سال به نام سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» پایان می‌یابد. در بیست و نهمین روز این بهار سه ربع قرن از تولد آیت‌الله خامنه‌ای می‌گذرد و کمتر از دو ماه پس از آن، در 14 خرداد 1393 ربع قرن است که آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ است.


مطالب مرتبط


کتابهایی با همین طعم

متن دایره المعارف مصور تاریخ زندگی امام خمینی
متن-شرح اسم: زندگی نامه آیت الله سید علی حسینی خامنه ای (1318-1357)-بهبودی
noimage
موسسه کتاب متن-فلسفه سیاسی آیت الله خامنه ای-محسن مهاجری نیا-پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی